Marek Jasudowicz

Kandyduję ponownie na Wójta,

ponieważ mam zapał, siły i koncepcję do dalszego działania dla dobra wspólnego Mieszkańców Gminy Giżycko.

Marek Jasudowicz

Szanowni Państwo

Marek JasudowiczMam 51 lat. Jestem bezpartyjny. Moja rodzinna miejscowość to Sulimy w Gminie Giżycko, gdzie spędziłem lata dziecięce i młodzieńcze, żyjąc w wielopokoleniowej rodzinie pielęgnującej wartości i tradycję.

Edukacja...

Rozpocząłem od czteroklasowej Szkoły Podstawowej w Sulimach, by kontynuować ją potem w Szkole Podstawowej nr 2 w Giżycku. Z dużą sympatią wspominam tamten czas, lekcje w małej, przyjaznej szkole, spotkania i zabawy z rówieśnikami na świeżym powietrzu,  a także w świetlicy wiejskiej.
Po nauce w Zasadniczej Szkole Elektrycznej i Technikum Elektrycznym w Giżycku dostałem się na dzienne studia wyższe. W 1993 roku ukończyłem z tytułem magistra wychowania technicznego filię Uniwersytetu Warszawskiego w Białymstoku. Kilka lat temu ukończyłem także studia podyplomowe na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim  w Olsztynie o kierunku: Zarządzanie Zasobami Ludzkimi.

Prywatnie…
Od 1990 roku jestem szczęśliwym mężem Beaty, która pracuje jako nauczyciel matematyki w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Giżycku.

Mamy trzy wspaniałe, już dorosłe córki. Wyznaję tradycyjny system wartości. To rodzice i dziadkowie wychowali mnie w miłości do ludzi, ziemi i w duchu patriotycznym. W historii życia w naszej rodzinie bardzo ważną rolę odegrała zsyłka dziadków i ojca na Syberię.
Jestem pasjonatem, jeżeli podejmuję jakieś działania, to angażuję się w pełnym zakresie. Moje największe pasje to informatyka i żeglarstwo. Lubię działanie, ruch, lubię rozwijać się, podejmować nowe wyzwania, zdobywać wiedzę i umiejętności. Ostatnio szlifuję jazdę szybką na łyżwach w Giżyckim Stowarzyszeniu Łyżwiarskim, chętnie też jeżdżę na rowerze i biegam po lesie miejskim.

Kochamy MazurySpołecznie...
W latach młodzieńczych zaangażowałem się w działalność katolickiego Ruchu Światło-Życie, a następnie w Odnowę  w Duchu Świętym. Byłem lektorem w kościele św. Brunona w Giżycku. Będąc na studiach zostałem starostą roku. W styczniu 1990r. brałem aktywny udział w "okupowaniu" przez studentów budynku Komitetu Wojewódzkiego PZPR w Białymstoku. Po naszej akcji budynek został przekazany do użytku szkole wyższej. „Uważa się, że białostocka akcja dała początek analogicznym działaniom studentów w całej Polsce, które miały doprowadzić do przejęcia siedzib Komitetów Wojewódzkich na rzecz wyższego szkolnictwa”, podaje strona internetowa uczelni białostockiej. Kilka lat temu założyłem Stowarzyszenie Kochamy Mazury, które angażowało się w wiele trudnych tematów, dotykających mieszkańców naszego regionu.

Zawodowo...
Od najmłodszych lat praca nie była mi obca. Jako nastolatek pomagałem rodzicom w pracach polowych, a w wakacje pracowałem fizycznie w Rolniczej Spółdzielni Produkcyjnej "Przyszłość" w Sulimach.
Będąc studentem zrobiłem prawo jazdy na pojazdy ciężarowe i w wakacje pracowałem jako kierowca. W roku akademickim natomiast dorabiałem jako ankieter Polskiej Akademii Nauk, Polskiego Towarzystwa Socjologicznego i dla wielu innych instytucji. Stałą pracę rozpocząłem jako nauczyciel w szkole podstawowej w Białymstoku, a następnie wróciłem do Giżycka i podjąłem pracę z młodzieżą w internacie jako wychowawca.
Kolejnym miejscem zatrudnienia stał się Areszt Śledczy w Giżycku. Zostałem funkcjonariuszem służby więziennej. Zajmowałem się resocjalizacją. Codziennie podejmowałem wiele ważnych decyzji związanych z funkcjonowaniem osadzonych. Pełniłem również funkcję społeczną wiceprzewodniczącego koła Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Funkcjonariuszy i Pracowników Więziennictwa w Areszcie Śledczym w Giżycku.
Minister Sprawiedliwości odznaczył mnie brązową odznaką "Za zasługi w pracy penitencjarnej". Po 16 latach tej odpowiedzialnej i wymagającej pracy przeszedłem na wcześniejszą emeryturę. Nie umiałem jednak "siedzieć bezczynnie", dlatego pracowałem jako informatyk.

Funkcja Wójta...

Od 4 lat pełnię zaszczytną funkcję Wójta Gminy Giżycko. Staram się prowadzić gminę tak, aby mieć częsty kontakt z mieszkańcami i dbać o maksymalne pozyskiwanie środków zewnętrznych na liczne potrzeby inwestycyjne. Wyprowadzam budżet gminy z zadłużenia i równocześnie wykonuję wiele inwestycji w całym obszarze gminy. Sprawozdanie z realizacji obietnic wyborczych opublikowałem na stronie:

http://www.jasudowicz.pl/84-realizacja-programu-wyborczego.html

Mam zapał, siły i koncepcję do dalszego działania dla dobra wspólnego Mieszkańców Gminy Giżycko.

Serdecznie pozdrawiam

Marek Jasudowicz

 

 


 

© 2019 KWW Kochamy Mazury - Dobro Wspólne. Wszelkie prawa zastrzeżone.